Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa rzeźb i akwareli

  Autor: (rako)

  2001-06-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Za kilka dni w Kociewskim Domu Kultury zostanie otwarta wystawa rzeźb Michała Ostoi-Lniskiego oraz akwareli Anny Rak. Wśród rzeźb, które będzie można oglądać podczas zbliżających się wakacji, przeważają słynne ...

  Za kilka dni w Kociewskim Domu Kultury zostanie otwarta wystawa rzeźb Michała Ostoi-Lniskiego oraz akwareli Anny Rak. Wśród rzeźb, które będzie można oglądać podczas zbliżających się wakacji, przeważają słynne kociewskie anioły.

  - Ponadto zamierzamy pokazać płaskorzeźby oraz ptaszki artysty z Czarnej Wody - mówi Małgorzata Topolewska, kierownik Kociewskiego Domu Kultury w Osieku. - Większość eksponatów będzie można kupić. Na miejscu tych, które zostaną sprzedane, pojawią się natychmiast nowe dzieła.
  Nowością jest zaprezentowanie akwareli warszawianki, Anny Rak. Ciekawostką jest to, że ich tematyka dotyczy głównie Kociewia. Ukazują najciekawsze miejsca i obiekty zabytkowe Osieka, Kasparusa i Szczodrowa koło Skarszew. Są także wizerunki wiatraków z Wdzydz Kiszewskich.
  - Liczymy, że z naszej oferty skorzystają nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale również wczasowicze, którzy będą latem odpoczywać nad okolicznymi jeziorami - dodaje Małgorzata Topolewska.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)