Wybierz miasto

Wygrana na koniec

Autor: (jovi)

2001-06-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

W ostatnim meczu o mistrzostwo piłkarskiej A-klasy gniewska Mewa pokonała na wyjeździe Drzewiarza Osieczna 3:2 (2:1). Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Zbigniewa Brzęka uniknęli spadku do niższej ligi.

Pierwsza połowa w wykonaniu gniewskich piłkarzy nie była najlepsza. Wprawdzie stracili oni pierwszą bramkę dopiero w 33 minucie, ale niespełna siedem minut później było już 2:0 dla Drzewiarza. Bramkarz Mewy za dyskusje z sędzią otrzymał czerwoną kartkę. W końcówce pierwszej połowy Łukasz Gładykowski wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy i zdobył bramkę kontaktową.

Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. W 51 minucie sędzia po raz drugi sięgnął po czerwoną kartkę. Tym razem za niebezpieczne zagranie boisko musiał opuścić piłkarz miejscowych. Od tego momentu zaznaczyła się wyraźna przewaga Mewy. Na pierwsze efekty kibice czekali do 77 minuty, kiedy to Grzegorz Bonin zdobył bramkę wyrównującą. W 84 minucie "celne trafienie" zaliczył Grzegorz Danowski. Mecz zakończył sięwynikiem 3:2 dla gniewian.
    Skład Mewy: M. Brzęk - Poleszak, Pastewski, Laskowski, Wójcik, G. Bonin, K. Bonin (80 Kończyk), Kowalewski, Rus (G. Danowski), Gładykowski, Konieczny (46 Pawłowski).