Wybierz region

Wybierz miasto

  Wojsko nie dało przepustki

  Autor: (M.J.)

  2001-06-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Przygody na poligonie wojskowym, spotkały na trasie pieszej wędrówki dookoła Polski trzech mieszkańców Czarnej Wody. Przypomnijmy, że Krzysztof Kaszubowski, Maciej Mickiewicz i Jacek Styn wyruszyli z sopockiego mola 15 ...

  Przygody na poligonie wojskowym, spotkały na trasie pieszej wędrówki dookoła Polski trzech mieszkańców Czarnej Wody.
  Przypomnijmy, że Krzysztof Kaszubowski, Maciej Mickiewicz i Jacek Styn wyruszyli z sopockiego mola 15 czerwca i podążają teraz wzdłuż morza w kierunku Świnoujścia.


  Problemy z przejściem przez poligon wojskowy w okolicach Ustki spowodowały, że trzej 20-letni Kociewiacy mieli zaległości w pokonywaniu trasy.
  - Nad morzem odbywały się jakieś ćwiczenia, było sporo wystrzałów, więc wojsko zabroniło dalszej wędrówki - opowiada Krzysztof Kaszubowski. - Mieliśmy dostać przepustkę na terenie jednostki wojskowej, ale po trzech godzinach oczekiwania tam na załatwienie sprawy, nie wydano jej nam. Cofnęliśmy się w kierunku Ustki, co wydłużyło ten odcinek trasy z 12 km do 36 km.


  Pokonując trasę nowym szlakiem chłopcy i tak poszli gdzieniegdzie na skróty przez tereny wojskowe, ryzykując zatrzymaniem przez żandarmerię. Na szczęście, nic takiego nie miało miejsca.
  - W tej chwili mamy już niewielkie opóźnienie - dodaje Jacek Styn. - Kondycję mamy dobrą, a odciski nie sprawiają już takich problemów. Ludzie, których spotykamy po drodze, pytają czy idziemy w góry. Odpowiadamy żartem, że wędrujemy do Sopot przez Zakopane.


  W sobotę czarnowodzianie zmokli do suchej nitki i narzekają, że od dwóch dni mają mokre ubrania. W ulewie pokonali pieszo ponad 40 km. Z soboty na niedzielę nocowali w starej szopie w Łazach. Aby nadrobić zaległości wyruszyli wczoraj o godz. 5. Wczoraj nad morzem nie dokuczał im już deszcz, za to wiał bardzo silny wiatr. Nocleg z niedzieli na poniedziałek miał się odbyć 20 km za Ustroniem Morskim. Dziś planują zatrzymać się na noc w miejscowości Dziwnów, gdzie będą mieli za sobą 420 km wyprawy.


  Do naszej redakcji w Starogardzie dotarły pierwsze zdjęcia dokumentujące wyprawą trzech śmiałków z Kociewia. Wykonali je samodzielnie, specjalnie zakupionym na wędrówkę aparatem fotograficznym. Po powrocie, zdjęcia złożą się na wystawę dokumentującą całą wyprawę.
  Czarnowodzianie planują okrążyć Polskę w ciągu 100 dni w ciągu 100 dni wzdłuż granic, czego do tej pory nikomu nie udało się w Polsce osiągnąć. Metę wędrówki zaplanowano na 25 września, na sopockim molo. Trasa liczy około 3,5 tys. km.


 • Sponsorami wyprawy są: ZF Polpharma, firma Campus oraz Starostwo Powiatowe w Starogardzie i Urząd Miasta w Czarnej Wodzie. • Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)