Wybierz region

Wybierz miasto

  W szkole o regionie

  Autor: (rako)

  2001-06-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Oedukacji regionalnej dyskutowali uczniowie i nauczyciele gimnazjów z powiatów starogardzkiego i tczewskiego. Działo się to podczas imprezy pn. "Dzień kociewski w szkole" Do starogardzkiego Gimnazjum nr 3 przyjechali ...

  Oedukacji regionalnej dyskutowali uczniowie i nauczyciele gimnazjów z powiatów starogardzkiego i tczewskiego. Działo się to podczas imprezy pn. "Dzień kociewski w szkole"

  Do starogardzkiego Gimnazjum nr 3 przyjechali goście z Tczewa, Pelplina, Gniewa, Sumina, Kokoszków i Starogardu Gd.
  Uczestnicy obejrzeli montaż słowno-muzyczny "Spieszmy się kochać ludzi", oparty na tekstach pisarzy z Kociewia (m.in. Stanisława Pasierba, Andrzeja Grzyba, Jana Majewskiego, Ryszarda Szwocha, Stanisława Sierki oraz Zygmunta Bukowskiego). Po spektaklu można było podziwiać wystawę prac plastycznych. Ich autorem jest Magdalena Haras, nauczycielka z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd.

  Ciekawym wydarzeniem była zapoznanie się z historią II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich oraz obejrzenie pamiątek po tym słynnym oddziale wojskowym.
  Ostatnią godzinę wypełnił nietypowy konkurs wiedzy o regionie. Przeprowadzony został w formie dwóch krzyżówek (stąd nazwa tej części imprezy: "Krzyżówka młodego Kociewiaka"). Do konkursu stanęli uczniowie z koła regionalnego, które prowadzi Grażyna Nadolna. Zwyciężczynią konkursu została Anna Smuczyńska. Nagrody, wśród których przeważały książki, dla wszystkich uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gd.
  Przedstawiciele Gniewa zadeklarowali, że w przyszłym roku u siebie zorganizują podobną imprezę.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)