Wybierz region

Wybierz miasto

  Trzeba odpracować długi

  Autor: (rako)

  2001-05-04, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Krzysztof Trawicki, wójt gminy Zblewo, jest zwolennikiem pomysłu, aby osoby zalegające gminom za czynsze czy podatki odpracowały te zaległości. Trzeba zaradzić narastającym od kilku lat niezapłaconym długom.

  Krzysztof Trawicki, wójt gminy Zblewo, jest zwolennikiem pomysłu, aby osoby zalegające gminom za czynsze czy podatki odpracowały te zaległości.

  Trzeba zaradzić narastającym od kilku lat niezapłaconym długom. Są to coraz poważniejsze sumy i nie można ich darować. Gmina traci, czekając na uregulowanie opłat i podatków. Niejednokrotnie rzutuje to na realizację różnych inwestycji. Dodatkowym utrudnieniem jest procedura egzekucji należności.

  Dlatego w swojej gminie proponuję osobom, które zalegają z podatkami, żeby odpracowały chociaż ich część. Oczywiście, wszystko odbywa się dobrowolnie. Uważam, iż obie strony korzystają na tym.

  Dłużnik godząc się na takie warunki, po ich spełnieniu będzie czuł się lepiej. Niestety, nie wszyscy godzą się na odpracowanie długów. Niektórzy tłumaczą się złym stanem zdrowia.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)