Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie pisarzy w Wirtach na Kociewiu

  Autor: (rako)

  2001-06-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Podczas spotkania w pensjonacie "Pod Jeleniem" w Wirtach literaci rozmawiali o kondycji poezji oraz potrzebie integracji środowisk twórczych na Pomorzu.

  Podczas spotkania w pensjonacie "Pod Jeleniem" w Wirtach literaci rozmawiali o kondycji poezji oraz potrzebie integracji środowisk twórczych na Pomorzu.

  Każdy z obecnych mówił o własnych doświadczeniach związanych z pisaniem.
  - Chcemy, aby takie spotkania odbywały się cyklicznie - powiedział nam Michał Spankowski.
  Andrzej Waśkiewicz, redaktor naczelny pisma literackiego ,Autograf", zadeklarował on, iż najciekawsze utwory, które będą prezentowane podczas takich zjazdów, zostaną opublikowane w jego periodyku.
  Poeci dyskutując na temat sytuacji poezji w naszym kraju przyznali, że jest ona dosyć dobra. Podkreślali, że jest kilka pokoleń ciekawych twórców. Problemem natomiast jest, ich zdaniem, dostępność współczesnych wierszy - publikowane w pismach specjalistycznych nie trafiają do większej liczby odbiorców. Za największy problem uważają brak magazynów z poezją w bibliotekach szkolnych.

  Pisarze zastanawiali się także nad tym, czy w dobie nowoczesnej technologii tradycyjna poezja ma jeszcze rację bytu.
  - Jeżeli ktoś jest dobrym poetą, to jego wiersze zawsze się przebiją - przekonywał Jan Majewski, twórca ze Starogardu Gd.
  Spotkanie uświetnił występ młodej wiolonczelistki Małgorzaty Muzaj i jej ojca Ryszarda, gitarzysty. Dziewięcioletnia Małgosia solo zagrała kilka sonat e-mol, a wraz z ojcem ballady i pieśni morskie.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)