Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkały się samorządy szkolne

  Autor: (aw)

  2001-06-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  IIForum Samorządów Szkolnych Powiatu Starogardzkiego odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gd. Młodzież przedstawiła dyrekcji Ogniska Pracy Pozaszkolnej swoje problemy.

  IIForum Samorządów Szkolnych Powiatu Starogardzkiego odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gd. Młodzież przedstawiła dyrekcji Ogniska Pracy Pozaszkolnej swoje problemy.

  Na spotkaniu rozmawiano między innymi o niedawno rozstrzygniętym konkursie samorządowym
  "Ośmiu Wspaniałych". Uczestnicy zastanawiali się nad sposobem promowania osób aktywnie uczestniczących w życiu społecznym, np. wolontariuszy.
  - Młodzież powinna dostrzegać swoich aktywnych rówieśników - mówił Grzegorz Oller, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd. - Na takich spotkaniach mamy szansę zachęcić samorządy szkolne do zwrócenia uwagi na takie osoby w ich szkołach.

  Na forum podkreślono także, że istnieje potrzeba posiadania przez wszystkie samorządy szkolne własnych pomieszczeń. Niestety, w niektórych placówkach nie jest z tym najlepiej. Młodzież narzekała, że często nie ma miejsca, w którym mogłaby w każdej chwili się spotykać i rozstrzygać problemy szkolnej społeczności. Do rozmowy włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Agrobiznesu w Skórczu, którzy o takie lokum starali się od dłuższego czasu. Wreszcie postanowili wziąć sprawy we własne ręce. W tym roku zaadaptowali stare toalety i teraz czekają na opinię sanepidu, który zadecyduje, czy pomieszczenie można użytkować.

  - Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego spotkania - mówi Patrycja Majkowska z samorządu szkolnego w starogardzkim Zespole Szkół Skórzanych i Ogólnokształcących. - Daje nam ono możliwość wymiany doświadczeń i zaprezentowania innym swojego zamierzeń.
  Zjazd zakończył się zapewnieniem dyr. Grzegorza Ollera o wspieraniu szkolnych samorządów i pomocy w realizowaniu ich planów.
  Zapowiedziano trzecie forum, które odbędzie się 19 października i będzie miało objazdowy charakter. Młodzież odwiedzi wszystkie gimnazja w powiecie i zobaczy, jak funkcjonują samorządy. Spotkanie to zakończy się wspólnym ogniskiem.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)