Wybierz region

Wybierz miasto

  Sanatorium czy osiedle

  Autor: (rako)

  2001-06-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Ponad 100 ha ziemi położonej na obrzeżach Skarszew czeka na inwestorów. Jeżeli znajdą się chętni, poprawi się sytuacja finansowa miasta i powstaną nowe miejsca pracy dla wielu mieszkańców.

  Ponad 100 ha ziemi położonej na obrzeżach Skarszew czeka na inwestorów. Jeżeli znajdą się chętni, poprawi się sytuacja finansowa miasta i powstaną nowe miejsca pracy dla wielu mieszkańców.

  Ponad 80 ha ziemi należy do Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, a 30 ha do gminy Skarszewy. O atrakcyjności tych terenów świadczy fakt, że już zgłaszają się potencjalni kupcy.
  - Władze agencji rozmawiają od jakiegoś czasu z kilkoma inwestorami - mówi Ireneusz Żebrowski, kierownik Rejonu Mieszkaniowo-Usługowego Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa Oddział w Gdańsku. - Jest duża szansa, że na należącym do nas terenie powstanie kompleks sanatoryjny.

  Kolejni zainteresowani chcą zbudować tutaj osiedle domów o wysokim standardzie w zabudowie wolnej i szeregowej. Inni myślą o stworzeniu w tym miejscu pawilonów usługowych.
  Samorządowcy skarszewscy nie pozostają dłużni agencji w staraniach o inwestorów na swoje tereny.
  - Jesteśmy otwarci na propozycje przeznaczenia terenów gminnych położonych w Skarszewach w kierunku Wolnego Dworu - mówi Stefan Troka, burmistrz miasta i gminy Skarszewy. - Liczymy, że one również okażą się atrakcyjne dla przyszłych nabywców.

  Władze gminy jak i przedstawiciele agencji podkreślają, iż tereny mają zwarty charakter oraz łatwo je uzbroić w kanalizację wodną i ściekową.
  - W pobliżu terenów należących do agencji, położonych blisko dróg, prowadzących ze Skarszew w kierunku Starogardu oraz Gdańska, znajduje się przepompownia kanalizacji ścieków - mówi Ireneusz Żebrowski. - Dlatego można będzie podłączyć do oczyszczalni ścieków nowe osiedla, czy kompleks sanatoryjny.
  Samorząd nie ukrywa, że pozyskanie inwestorów jest dużą szansą na rozwój gminy Skarszewy.
  - Zdajemy sobie sprawę, że zagospodarowywanie tych terenów potrwa od kilku do kilkunastu lat - dodaje burmistrz Stefan Troka. - Jednak każdy pozyskany inwestor zwiększy szansę na osiągnięcie tego celu.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)