Wybierz region

Wybierz miasto

  Sami zagrali na keyboardzie

  Autor: (kor)

  2001-06-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Piąty konkurs gry na keyboardzie pn. "Samograj" rozpoczął się od żywiołowego występu 14-letniej Kamili Miś z Bydgoszczy. W sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury wystąpili też młodzi muzycy z Tczewa, Skarszew ...

  Piąty konkurs gry na keyboardzie pn. "Samograj" rozpoczął się od żywiołowego występu 14-letniej Kamili Miś z Bydgoszczy. W sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury wystąpili też młodzi muzycy z Tczewa, Skarszew i Starogardu Gd.

  Keyboardziści prezentowali utwory licznie zebranej publiczności. Bardzo dużo emocji wzbudził występ Krzysztofa Żygowskiego i Piotra Ostrowskiego ze Skarszew. Zagrali oni w duecie na jednym instrumencie trudny walc Straussa "Róże Południa". Najmłodsi uczestnicy, mimo dużego aplauzu widowni, nie otrzymali żadnej nagrody.
  - W konkursie tym nie przewidziano występów w duecie. Być może w przyszłym roku rozszerzymy konkurs o tę kategorię - powiedział nam Dariusz Radtke, dyrektor SCK.

  Wyróżnieni zostali Marcin Rekowski ze Starogardu, Marcin Sarnowski z Bydgoszczy, Bogna Storma z Tczewa. Z przydzieleniem pucharu za zdobycie pierwszego miejsca członkowie jury nie mieli trudności. Zdobył je 14-letni Mateusz Antoniak z Bydgoszczy, zdobywca I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w 2000 roku. Drugie miejsce za ciekawą grę bez akompaniamentu zdobył Krzysztof Żygowski ze Skarszew, trzecie Kamila Miś z Bydgoszczy. Pozostali uczestnicy otrzymali honorowe dyplomy.
  Dla entuzjastów keyboardu była to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności przed większym gronem osób. Zdaniem organizatorów przedsięwzięcia, dzięki takim konkursom przed niejednym młodym talentem drzwi do kariery będą stały otworem.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)