Wybierz region

Wybierz miasto

  Pieniądze na oczyszczalnię

  Autor: (toro)

  2001-06-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wciąż można składać wnioski w Urzędzie Gminy Starogard Gd. o dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków. O pieniądze z gminnego funduszu ochrony środowiska ubiegać mogą się te rodziny, których domostwa nie zostały ...

  Wciąż można składać wnioski w Urzędzie Gminy Starogard Gd. o dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków. O pieniądze z gminnego funduszu ochrony środowiska ubiegać mogą się te rodziny, których domostwa nie zostały objęte programem kanalizacji.

  - Chcemy w najbliższym czasie uporządkować gospodarkę ściekową na terenie naszej gminy - powiedział nam Andrzej Puścikowski, inspektor do spraw ekorozwoju gminy. - Nie wszędzie opłaca się prowadzić kanalizację. Jeżeli gospodarstwo jest znacznie oddalone od miejsca przebiegu głównych rur, inwestycja jest zbyt kosztowna. Właśnie z myślą o takich przypadkach uruchomiliśmy środki na dofinansowanie indywidualnych oczyszczalni.

  Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to inwestor może liczyć na 2 tys. zł zwrotu poniesionych kosztów. Pieniądze zostaną przekazane po zakończeniu budowy. Osoba ubiegająca się o pieniądze będzie musiała przedstawić faktury na zakup materiałów niezbędnych do wykonania oczyszczalni. Obiekt też sprawdzi pracownik urzędu, który dokona odbioru technicznego.
  Jak się dowiedzieliśmy, do tej pory zainteresowanie pozyskaniem dodatkowych środków jest niewielkie.
  Szczegółowe informacje na temat dofinansowania uzyskać można w Urzędzie Gminy w Starogardzie przy ul. Sikorskiego 9, w pokoju nr 17.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)