Wybierz region

Wybierz miasto

  Osad ze skarszewskiej oczyszczalni

  Autor: (rako)

  2001-06-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Skarszewski samorząd zamierza kompleksowo przetwarzać na kompost osad z gminnej oczyszczalni ścieków. Będzie on wykorzystywany jako nawóz w pracach polowych.

  Skarszewski samorząd zamierza kompleksowo przetwarzać na kompost osad z gminnej oczyszczalni ścieków.

  Będzie on wykorzystywany jako nawóz w pracach polowych.
  Oczyszczalnia ścieków w Skarszewach, jak większość tego typu obiektów, boryka się z problemem zagospodarowania nadmiernego osadu.
  - Kompostowanie jest jedną z najtańszych, a zarazem najbardziej pożytecznych metod zagospodarowania osadu z oczyszczalni - tłumaczy Stefan Troka, burmistrz miasta i gminy Skarszewy. - Przetwarzanie osadu jest konieczne przede wszystkim ze względu na brak odpowiedniego miejsca na jego składowanie.

  Proces kompostowania będzie odbywał się na terenie oczyszczalni w Skarszewach. W tym celu zakupione zostaną specjalne maszyny. Osad będzie mieszany ze słomą, po czym oba składniki zostaną poddane obróbce termicznej.
  - Działania mające na celu zagospodarowania osadu jest kolejnym etapem, po wybudowaniu oczyszczalni, działań proekologicznych w naszej gminie - dodaje Stefan Troka. - Kompost będziemy chcieli wykorzystywać także do pielęgnacji zieleni miejskiej.


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)