Wybierz region

Wybierz miasto

  Łzy wzruszenia i chwile radości

  Autor: (aw)

  2001-06-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Po czterdziestu latach spotkali się absolwenci Technikum Przemysłu Skórzanego w Starogardzie Gd. Zjazd rozpoczął się zwiedzeniem dawnej szkoły, po pomieszczeniach szkolnych oprowadził absolwentów obecny dyrektor ...

  Po czterdziestu latach spotkali się absolwenci Technikum Przemysłu Skórzanego w Starogardzie Gd. Zjazd rozpoczął się zwiedzeniem dawnej szkoły, po pomieszczeniach szkolnych oprowadził absolwentów obecny dyrektor placówki Paweł Peikowski. Później absolwenci wybrali się do kościoła św. Katarzyny na mszę, którą odprawił ich kolega ze szkolnej ławy ks. Jan Treder.


  Następnie uczestnicy zjazdu udali się do Szteklina, gdzie w budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego, przy wspólnej kawie wspominali dawne lata szkolne. Każdy z absolwentów przedstawiał swoje losy po ukończeniu szkoły. Dawni uczniowie opowiadali o swoich rodzinach i pracy.


  - Absolwentów z 1961 roku wspominam niezmiernie miło - mówi Józef Szymański, wychowawca klasy. - Brak mi słów, by wyrazić radość z tej chwili, kiedy ponownie się spotkaliśmy. Jestem dumny z moich byłych uczniów, wielu z nich ukończyło studia wyższe, niektórzy zostali nauczycielami, dyrektorami i prezesami znanych firm, inni osiągnęli nie mniejsze sukcesy w życiu rodzinnym.


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)