Wybierz region

Wybierz miasto

  Katamaran wrócił

  Autor: Piotr Paciorek

  2001-06-30, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Po półtorarocznej wyprawie na okołoziemskie regaty "The Race 2000", jacht "Warta - Polpharma" zawitał wczoraj do Gdyni. Na powitanie polskiego katamaranu, płynącego z Marsylii, wypłynęły z gdyńskiego portu jachty i ...

  Po półtorarocznej wyprawie na okołoziemskie regaty "The Race 2000", jacht "Warta - Polpharma" zawitał wczoraj do Gdyni.

  Na powitanie polskiego katamaranu, płynącego z Marsylii, wypłynęły z gdyńskiego portu jachty i motorówki. W asyście 8 łodzi motorowych typu RIB, o godz. 15 "Warta - Polpharma" zacumowała przy nabrzeżu Prezydenta. Przy owacji zgromadzonych na Skwerze Kościuszki gdynian załoga jachtu zeszła na ląd. Polskich żeglarzy przywitali Maciej Płażyński, marszałek Sejmu RP i Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni oraz sponsorzy jachtu.

  - To wspaniale, że polski jacht z polską załogą miał okazję wziąć udział w takich regatach - powiedział zaraz po zejściu na ląd kapitan Roman Paszke. - Dziś, po półtora roku, wracamy do Polski, do Gdyni - naszego macierzystego portu. Jestem bardzo wzruszony, ponieważ cały czas tam daleko na morzu czuliśmy ogromne wsparcie z waszej strony. Cieszę się, że na nasze powitanie, mimo niezbyt atrakcyjnej pogody przybyło aż tak wielu mieszkańców Trójmiasta.

  Podczas regat "The Race 2000" "Warta - Polpharma" w ciągu 99 dni, 12 godzin i 30 minut przepłynęła ponad 34 tysiące mil morskich. Mimo poważnej awarii (uszkodzenie kadłuba) nasz katamaran do Marsylii dopłynął na 4 pozycji.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)