Wybierz region

Wybierz miasto

  Inauguracja Pomorskiej Ligi Jeździeckiej

  Autor: (WŁA)

  2001-05-05, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Odsoboty do czwartku, w Starogardzie na dwóch hipodromach, w Hubertusie i Stadzie Ogierów Skarbu Państwa gościli jeźdźcy z całej Polski. Dla KJ Hubertus w Rokocinie były to pierwsze zawody jeździeckie organizowane na ...

  Odsoboty do czwartku, w Starogardzie na dwóch hipodromach, w Hubertusie i Stadzie Ogierów Skarbu Państwa gościli jeźdźcy z całej Polski. Dla KJ Hubertus w Rokocinie były to pierwsze zawody jeździeckie organizowane na ich terenie.

  Tak długiej imprezy jeździeckiej w Starogardzie jeszcze nie było. Dla kibiców przygotowano smakowitą ucztę. Przez sześć dni organizowano po sześć konkursów, średnio po 200 przejazdów dziennie. Dodatkowo dopisywała pogoda, więc imprezy były ze wszech miar udane. Ciekawie było w niedzielę.

  Na hipodromie Stada Ogierów Skarbu Państwa w Starogardzie zainaugurowano Pomorską Ligę Jeździecką odbywającą się pod patronatem marszałka Sejmu RP Macieja Płażyńskiego. Liga ma doprowadzić do rozwoju jeździectwa w mniejszych ośrodkach i jak się wydaje swe zadanie spełnia wspaniale. W starogardzkich zawodach odbyło się tego dnia ponad 300 przejazdów, koni głównie właśnie z małych ośrodków z województwa pomorskiego. Interesująco zapowiadały się pierwszomajowe zawody w KJ Hubertus w Rokocinie. Zwłaszcza dlatego, że były to pierwsze zawody organizowane przez kolejny klub jeździecki, który powstał w powiecie starogardzkim.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)