Wybierz region

Wybierz miasto

  II Rajd Samochodów Terenowych Łazz 2001

  Autor: (toro)

  2001-06-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Załoga Andrzeja Nowaka i Sebastiana Kołacza wygrała II Rajd Samochodów Terenowych Łazz 2001. Na starcie stanęło 20 dwójek spoza Starogardu Gd. oraz 6 zrzeszonych w klubie 4x4 Łaz Starogard Gd.

  Załoga Andrzeja Nowaka i Sebastiana Kołacza wygrała II Rajd Samochodów Terenowych Łazz 2001.

  Na starcie stanęło 20 dwójek spoza Starogardu Gd. oraz 6 zrzeszonych w klubie 4x4 Łaz Starogard Gd., który wraz ze starogardzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizował imprezę. Załogi gospodarzy nie brały udziału w klasyfikacji generalnej. Deszcz sprawił, że zmagania były bardziej widowiskowe, ale i wiele pojazdów grzęzło w brunatnej brei. Sporo pracy miał ciągnik i samochody obsługi, które co chwila wyciągały z opresji pechowców.

  Specjalnie przygotowaną próbę błota pokonali tylko gdynianie, Karol Janczewski i Ola Sławska, jadący na Suzuki. Licznie, pomimo nieprzychylnej aury, zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać również starogardzkich motocrossowców. Ostatecznie zmagania wygrali Andrzej Nowak i jego pilot Sebastian Kołacz w samochodzie UAZ, z Frydrychowa. Specjalną nagrodę otrzymał kobiecy duet: Natalia Buda i Małgorzata Drabik. Największymi pechowcami okazali się Stanisław Zieliński i Tomasz Błaszak na Suzuki. Nagrodę fair play przyznano Dariuszowi Kupczykowi i Dariuszowi Laskowskiemu.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)