Wybierz region

Wybierz miasto

  Deszczowy początek wakacji

  Autor: Anna Wysocka

  2001-06-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Były świadectwa, kwiaty, łzy, ale i ogromna radość z początku wakacji. We wszystkich szkołach na Kociewiu uroczyście zakończono rok szkolny. Humory raczej dopisywały, mimo aury, która miestety, nie dopisała.

  Były świadectwa, kwiaty, łzy, ale i ogromna radość z początku wakacji. We wszystkich szkołach na Kociewiu uroczyście zakończono rok szkolny.
  Humory raczej dopisywały, mimo aury, która miestety, nie dopisała. Lato i wakacje przywitano w deszczu.


  Niektórym gimnazjalistom było bardzo trudno pożegnać się ze szkołą. Marta Aletorowicz, gimnazjalistka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gd., napisała o swojej "starej, dobrej budzie" list wspominający, w którym podziękowała pedagogom i przyjaciołom za wspólnie spędzony czas.


  Nadszedł czerwiec i musimy pożegnać naszą szkołę - czytamy w liście Marty. - Nigdy nie zapomnę szkoły i drzew spokojnie szumiących na wietrze. To właśnie tam, na szkolnym boisku omawialiśmy ważne dla nas sprawy.
  Wielu uczniów za pracowity rok odebrało nagrody z rąk dyrekcji.


  - Ten rok był dla mnie bardzo ciężki, ale wspominam go bardzo miło - mówi Julita Piotrowska, uczennica piątej klasy ze starogardzkiej ?dwójki?.
  Julita za swoje wyniki w nauce, wzorowe sprawowanie, udzielanie się w szkolnym samorządzie i nieopuszczenie ani jednego dnia w roku szkolnym uhonorowana została aż czterema nagrodami książkowymi.


 • Mariola Ałtyn
  dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gd.


  - Ten rok był zarówno dla nas pedagogów, jak i uczniów bardzo pracowity. Po raz drugi, od czasu reformy, żegnaliśmy gimnazjalistów. Cieszymy się, że wszyscy z nich ukończyli pomyślnie szkołę i życzymy im dalszych sukcesów w nauce. Zadowoleni jesteśmy, że tak wielu uczniów uzyskało wysoką średnią i dzięki temu mogliśmy ich uhonorować nagrodami książkowymi. Życzę sobie, aby kolejny roku szkolny był równie udany pod względem osiągniętych wyników.
 • Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)