Wybierz region

Wybierz miasto

  Biesiada Rycerska na zamku w Gniewie

  Autor: Anna Szramka

  2001-07-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Niecodzienna impreza na gniewskim zamku odbędzie się już jutro. Dla wszystkich gości przygotowano nie lada atrakcje. Spotkać będzie się można z dwórkami oraz skosztować rycerskiej strawy.

  Niecodzienna impreza na gniewskim zamku odbędzie się już jutro. Dla wszystkich gości przygotowano nie lada atrakcje. Spotkać będzie się można z dwórkami oraz skosztować rycerskiej strawy.


  Biesiada Rycerska rozpocznie się o godz. 20 na gniewskim zamku. Przybyli goście spotkają się na dziedzińcu zamkowym z rycerzami, dwórkami oraz służbą zamkową. To jedna z niewielu okazji, aby skosztować rycerskiego jadła czy też posłuchać muzyki dawnej. Biesiadnicy będą świadkami pojedynków szermierczych. W walkach zaprezentują się członkowie Konfraterni św. Wojciecha oraz Bractwa Rycerskiego Zamku Gniewskiego. Biesiadnicy obejrzą również scenki dworskie, nie zabraknie wspólnych tańców i zabaw historycznych.


  - Nasi goście będą zapraszani do zabaw tanecznych oraz różnego rodzaju konkurencji rycerskich - mówi Marcin Pośpiech z gniewskiego zamku. - Biesiada to jedyna w swoim rodzaju impreza, na którą naprawdę warto się wybrać. Gwarantujemy niezapomniane chwile i ogromne wrażenia. Biesiada atrakcyjna jest też z powodu tego, że odbywa się w prawdziwej scenerii zamku.
  Wszyscy biesiadnicy przeniesieni zostaną w dawne lata. Czas trwania zabawy zależy wyłącznie od ducha zamku gniewskiego.


  Biesiada przygotowana zostanie dla 100 osób. Cały czas można zgłaszać swoje uczestnictwo. Tego typu imprezy cieszą się ogromną popularnością. W sobotnią noc na gości zamku czeka jeszcze jedna atrakcja. Na godz. 23 zaplanowano spektakl zatytułowany "Światło i dźwięk". Będzie to wieczorne widowisko plenerowe, w którym za pomocą efektów świetlnych, ognia, dymów i muzyki przedstawione zostaną burzliwe losy zamku w Gniewie.


 • Koszt jutrzejszej biesiady rycerskiej wynosi 49 zł od osoby, zaś wstęp na spektakl jest bezpłatny. Aby uzyskać bliższe informacje lub zarezerwować miejsce na biesiadę należy kontaktować się pod nr tel. 535-25-37.
  Rezerwację można również zgłosić przez Internet e-mail:zamek@zamek-gniew.pl


  Kolejne biesiady na zamku w Gniewie zaplanowano na 1,8,15 i 22 sierpnia.

 • Uwaga konkurs!!!

  Dzisiaj zamieszczamy pytanie dla naszych Czytelników dotyczące zamku. Osoba, która jako pierwsza odpowie na nie prawidłowo otrzyma podwójne zaproszenie na biesiadę. Pytanie konkursowe brzmi: - W którym roku doszło do wielkiego pożaru na gniewskim zamku ?
 • Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)