Wybierz region

Wybierz miasto

  Bezpieczny wypoczynek

  Autor: (aw)

  2001-06-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie skontrolowała 9 obiektów kolonijnych i 5 miejsc przeznaczonych na biwaki. - O tej porze roku wpływa do nas najwięcej zgłoszeń dotyczących wypoczynku ...

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie skontrolowała 9 obiektów kolonijnych i 5 miejsc przeznaczonych na biwaki.


  - O tej porze roku wpływa do nas najwięcej zgłoszeń dotyczących wypoczynku letniego - mówi Jacek Knuth, zastępca komendanta KPPSP. - W zgłoszonych obiektach sprawdzamy, czy są spełnione wymogi ochrony przeciwpożarowej. W szczególności kontrolujemy przygotowanie obiektów do działań ratowniczych.
  Organizatorzy biwaków i kolonii powinni wiedzieć, że miejsca przeznaczone na kolonie muszą mieć wystarczające zaopatrzenie w wodę, a w razie pożaru możliwość dojazdu do nich jednostek straży.

  Miejsca biwakowe powinny również być zaopatrzone w sprzęt gaśniczy i urządzenia przeciwpożarowe. Gdy na miejsce wypoczynku letniego wybiera się tereny leśne lub blisko lasu, obowiązkiem organizatora jest uzgodnienie miejsca biwakowania z nadleśnictwem.
  Większość skontrolowanych obiektów nie spełniała wymogów straży. Najczęściej uwagi dotyczyły m.in. braku zaznaczenia droga ewakuacyjnej. Błędy muszą być skorygowane przed rozpoczęciem kolonii i obozów.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)