Wybierz region

Wybierz miasto

  Bezpieczniejszy wypoczynek nad jeziorami

  Autor: (rako)

  2001-06-21, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Dwa policyjne ogniwa wodne oraz wzmocnienie dodatkowymi policjantami niektórych rewirów - oto co ma uczynić bardziej bezpiecznymwypoczynek nad jeziorami w powiecie starogardzkim.

  Dwa policyjne ogniwa wodne oraz wzmocnienie dodatkowymi policjantami niektórych rewirów - oto co ma uczynić bardziej bezpiecznymwypoczynek nad jeziorami w powiecie starogardzkim.
  Podobnie jak w ubiegłych latach ogniwa wodne będą działać nad jeziorem Kałębie w Osieku oraz nad jeziorem Ocypel.

  Policjanci z uprawnieniami młodszych ratowników i patentami żeglarskimi zadbają o porządek i bezpieczeństwo wypoczywających nad tymi akwenami. Ogniwa wodne będą funkcjonowały od 1 lipca do 31 sierpnia, zostaną wyposażone w łodzie motorowe. Oprócz tego policjanci z ogniw także będą patrolować miejscowości położonych wokół tych jezior. W tym pomagać im będą policjanci z rewiru w Lubichowie i Skórczu.

  Z tej decyzji Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. cieszą się lokalne samorządy. - W okresie letnim w naszej trzytysięcznej gminie przebywa od 5 do 7 tysięcy wczasowiczów - mówi Janusz Kaczyński, wójt gminy Osiek. - Dlatego dodatkowi policjanci, którzy będą dbali o porządek i bezpieczeństwo nad jeziorami są tutaj mile widziani. Na pewno ich obecność wpłynie na większy spokój odpoczywających.

  Także nad innymi kociewskimi jeziorami pieczę sprawować będą policjanci. Rewir w Skarszewach zostanie wzmocniony na okres lata dwoma dodatkowymi funkcjonariuszami. Będą oni dbać o porządek m.in. nad jeziorem Borówno Wielkie, gdzie latem wypoczywają mieszkańcy Skarszew i Starogardu Gd.
  Komenda Powiatowa Policji chce także zaznaczyć w jakiś sposób swoją obecność na jeziorami Szteklin i Borzechowskie Wielkie. Do końca czerwca zapadnie decyzja, w jaki sposób poprawić bezpieczeństwo osób, które będą przebywać latem nad tymi akwenami.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)