Wybierz region

Wybierz miasto

  Akrobatyka Sportowa. Memoriał pierwszego trenera

  Autor: (toro)

  2001-06-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi akrobaci KS Agro-Kociewie podczas rozegranego w Starogardzie I Memoriału Jana Wiśniewskiego. Jan Wiśniewski był pierwszym trenerem akrobatyki sportowej w Starogardzie.

  Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi akrobaci KS Agro-Kociewie podczas rozegranego w Starogardzie I Memoriału Jana Wiśniewskiego.


  Jan Wiśniewski był pierwszym trenerem akrobatyki sportowej w Starogardzie. Aby uczcić jego pamięć klub Agro-Kociewie, w którym szkolą się starogardzcy akrobaci postanowił zorganizować memoriał. W jego pierwszej edycji wystartowali młodzicy do lat 14 w klasach III i II, reprezentujący trzy kluby. Poza gospodarzami swoje umiejętności zaprezentowali gimnastycy z WKS Zawisza Bydgoszcz i Olimpijczyka Toruń. Przed rozpoczęciem zawodów delegacja sportowców i działaczy udała się na grób Jana Wiśniewskiego, gdzie złożyła wiązankę kwiatów.


  Młodzi akrobaci musieli wykonać układy obowiązkowe wyznaczone przez Polski Związek Akrobatyki Sportowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się starogardzianie. W klasie trzeciej trójka dziewcząt w składzie Agnieszka Błąk, Ewa Marczak i Aleksandra Błasiak zajęła pierwsze miejsce. Ich klubowe koleżanki Ewelina Wysiecka, Agnieszka Grębska i Daria Szwarc wywalczyły drugą lokatę. Podobna sytuacja miała miejsce w dwójkach mieszanych.


  Memoriałowe zmagania wygrała para Ewelina Wysiecka i Paweł Marczak, a tuż za nimi znaleźli się Beata Pączek i Mariusz Jaszczerski. Także drugie miejsce zajęła dwójka żeńska Agnieszka Błąk i Ewa Marczak.
  - Jestem zadowolona z postawy swoich podopiecznych. Bardzo duże postępy poczyniła 7-letnia Ewelina Wysiecka, która moim zdaniem była najlepszą zawodniczką Agro podczas memoriału - powiedziała nam Ewa Lis, trenerka akrobatyki w KS Agro-Kociewie.


  Teraz starogardzianie przygotowują się do październikowych mistrzostw makroregionu kujawsko-pomorskiego. Odbędą się one w październiku w Bydgoszczy. Zdaniem Ewy Lis jej podopieczni mają spore szanse na medale.


  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)