Wybierz region

Wybierz miasto

  Akcja "Bezpieczny powiat"

  Autor: (M.J.)

  2001-06-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gd. kończy przygotowania do akcji "Bezpieczny powiat", która ma mieć przede wszystkim informacyjny charakter. Funkcjonariuszom zależy, aby społeczeństwo wiedziało jak ...

  Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gd. kończy przygotowania do akcji "Bezpieczny powiat", która ma mieć przede wszystkim informacyjny charakter.

  Funkcjonariuszom zależy, aby społeczeństwo wiedziało jak najwięcej o zagrożeniach i sposobach ich unikania.
  Akcja zostanie zainaugurowana 30 czerwca podczas festynu w Skarszewach. To właśnie na lokalnych imprezach masowych policjanci będą prezentować mieszkańcom m.in. ulotki i informatory na temat różnych zagrożeń. Przy specjalnym stoisku policyjnym można też będzie porozmawiać z dzielnicowymi i funkcjonariuszami.

  - Lepiej zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom niż borykać się z ich skutkami - uważa nadkom. Kazimierz Kochanowski, szef Wydziału Prewencji KPP w Starogardzie. - W ulotkach instruujemy, jak się zachowywać w konkretnych sytuacjach, na przykład gdy jesteśmy świadkami przestępstwa. Podajemy także numery, pod które trzeba dzwonić w takich sprawach, jak zabezpieczenie mienia przed złodziejami.
  Będą też dostępne informacje, kto jest dzielnicowym w danym rejonie i kto zajmuje się problematyką nieletnich.
  Informatory i ulotki planuje się rozdawać nie tylko podczas festynów. Akcja "Bezpieczny powiat" trwać będzie bowiem także po wakacjach i trafi m.in. do szkół, urzędów i innym placówek.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)