Wybierz region

Wybierz miasto

  50 lat straży

  Autor: (rako)

  2001-05-04, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Za tydzień w piątek, 11 maja, odbędą się uroczystości związane z obchodami jubileuszu 50-lecia działalności zawodowej straży pożarnej w Starogardzie Gd. O godz.

  Za tydzień w piątek, 11 maja, odbędą się uroczystości związane z obchodami jubileuszu 50-lecia działalności zawodowej straży pożarnej w Starogardzie Gd.

  O godz. 9 w strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Lubichowskiej 1 odbędzie się uroczysta akademia połączona z otwarciem budynku głównego strażnicy.

  Następnie o godz. 10 nastąpi przemarsz przy akompaniamencie strażackiej orkiestry dętej na teren rekreacyjny na Piekiełkach.

  O godz. 10.30 strażacy z KP PSP zaprezentują swoje wysokie umiejętności podczas pokazów. Wszyscy uczestnicy będą mogli obejrzeć, jak się ratuje ludzi w wypadkach samochodowych oraz jak likwiduje się zagrożenia ekologiczne. Oczywiście, w trakcie pokazów strażacy ugaszą pożar. Wszyscy uczestnicy, którzy wyrażą ochotę, będą mogli także skosztować smacznej grochówki przygotowanej przez strażackiego kucharza.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)