AP Orlen Gdańsk znowu wygrywa i jest na podium. Magdalena Sobal z hat-trickiem dla Pogoni Dekpolu Tczew i poprowadziła do zwycięstwa

Paweł Stankiewicz
Przemysław Świderski
To był dobry dzień dla piłkarek AP Orlenu Gdańsk i Pogoni Dekpolu Tczew, które zwycięsko zakończyły swoje mecze w piątej kolejce Orlenu Ekstraligi kobiet. Efektownym hat-trickiem popisała się Magdalena Sobal dla zespołu z Tczewa. Z kolei zespół AP Orlenu wygrał kolejne spotkanie, umocnił się na ligowym podium i zrównał się punktami z SMS Łódź.

Magdalena Sobal, która była drugą snajperką poprzedniego sezonu w Orlenie Ekstralidze kobiet, w czterech kolejkach nie trafiła ani razu do bramki. Piłkarka dostała powołanie do reprezentacji Polski i przebudziła się w idealnym momencie prowadząc zespół Pogoni Dekpolu Tczew do pewnego zwycięstwa nad Śląskiem we Wrocławiu.

Sobal pokazała w tym meczu dużą jakość piłkarską. W pierwszej połowie przejęła piłkę na 40. metrze, ograła trzy zawodniczki Śląska i pewnie posłała futbolówkę do siatki. W drugiej połowie kapitalnym technicznym strzałem zakończyła akcję zespołu z Tczewa. Swój występ podsumowała hat-trickiem po golu z rzutu karnego w końcówce spotkania. I chociaż Pogoń jako pierwsza straciła gola, to potem dominowała na boisku i pokazała skuteczną grę. Ponownie z dobrej strony pokazała się również Oliwia Katowicz, która zdobyła gola po efektownym strzale lewą nogą z 20. metrów.

Piłkarki AP Orlenu zagrały bardzo dobrą pierwszą połowę w starciu z Rekordem. Najpierw Ewelina Piórkowska, a następnie Olga Massombo strzeliły bramki dla zespołu z Gdańska. Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego dominowały na boisku i prowadziły w pełni zasłużenie.

Rekord jest beniaminkiem w Orlenie Ekstralidze kobiet, ale już w poprzednich meczach pokazał, że może być niewygodnym rywalem dla teoretycznie silniejszych zespołów. I to się potwierdziło w drugiej połowie spotkania na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku. W ciągu siedmiu minut bramki zdobyły Roksana Gulec i Julia Gutowska doprowadzając do wyrównania.

Zespół AP Orlenu dążył do strzelenia zwycięskiego gola i dopiął celu w 86 minucie, a bardzo ładnym strzałem z 15 metrów popisała się Clarissa Kirsch-Downs. Jeszcze w samej końcówce szansy na czwartego gola dla zespołu, a na drugiego swojego, nie wykorzystała Massombo. Drużyna z Gdańska nadal zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli i zrównała się punktami z drugim SMS Łódź.

Śląsk Wrocław – Pogoń Dekpol Tczew 1:4 (1:2)

Bramki: 1:0 Karolina Iwaśko (9), 1:1 Magdalena Sobal (17), 1:2 Oliwia Katowicz (18), 1:3 Magdalena Sobal (50), 1:4 Magdalena Sobal (87-karny)

Pogoń Dekpol: Banaszkiewicz – Korda, Enjo (81 Drzewiecka), Nowak, Katowicz (72 Rembalska), Jędrzejewska (81 Andrzejewska), Czarnecka, Sobierajska, Wierzbińska (63 Tryka), Sobal, Witczak (72 Tobiczyk)

AP Orlen Gdańsk – Rekord Bielsko-Biała 3:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Ewelina Piórkowska (26), 2:0 Olga Massombo (33), 2:1 Roksana Gulec (55), 2:2 Julia Gutowska (62), 3:2 Clarissa Kirsch-Downs (86)

AP Orlen: Michlewicz – Piórkowska (61 Szewczuk), Sanford, Siwińska, Zimecka, Dabney (78 Aoyem), Kołodziejek (90+2 Sirant), Formela (61 Dymińska), Tarnawska (61 Skrzypczyk), Massombo, Kirsch-Downs